Kaliteli söyleşi adresinden her insana güzel bir selam diyerek sözlerime başlamak isterim.
Kalite sizin için nedir? Üstmeşhurk bildiren bir kelime aslına bakarsak kalite. Nitekim nitelikleri üstün fert demek bizim için, herkese üstünlük taslayan değil, herkesle birlik olmayı bilen, gerektiğinde öncü, gerektiğinde susup gerektiğinde hitabını bilen birey demektir. Aile olmayı bilen, saygılı, seviyeli, hoşgörü ve anlayışlı, yargılamadan dinleyen, dinlediğini anlayan anlayışla karşılayan insanoğlu bizim için kaliteli.
Kalite parayla ölçülemedigi benzer biçimde, aslında gösterilemez de. Kısaca bir insanın standardını ilk söyleşi edisinizde bilemezsiniz. Kimi zaman çok farklı gelir işte dersiniz kalite budur. Aradan zaman geçer ve gerçek neymiş görürsünüz allah öyle kişilerden korusun.
Bu sohbet sunucusu içinde cok fazla karşımıza çıkar, sanırım yazılı sohbet zararları.

Süre vakit yazılı söyleşi ışte deyip geçerken bile aslen karşımıza çıkan seçkin kişileri fark ederiz. Sonrasında kaybetmemek için birazcık geç kalsakda herşeyi meydana getirmeye çalışırız. Sohbet sunucuları içinde olup biten herşey sanki onunla başlamış şeklinde gaslınüzü birden açarsınız. Yumdugunuzu planladığınüz gözleriniz görmüş olduklerine inanamaz zaman vakit. Ama işte kalitelisohbet farkını o zaman anlarsınız. Oysa rağmenızda iyi insan diye gördükleriniz, senin çıkar değildir diye iyi niyetle düşündüklerin senin birine ilgini görünce ayaklaniyormuş, bilincinde olmadan sahiplenme çabasındaymış. Kızarsınız kızarsınızda aslen bir yandan acırsınız halinize ve karşındakinin düştüğü hale. Aslabiri koymaz fakat inandıramamak cok dokunur. Evet hatalar bizler kullar için, oysa meydana getirdiğin ufacık bir hatanın bedeli bu kadar ağır mı dersin? Sonrasında öğrenirsiniz ki kimi zaman ağırmış. Hak verdiğin zaman sadece susarsın, işte buda kaliteliSohbet göstergesidir. Çünkü yerine kendini koyarsın…

aslına bakarsak sohbetin başı sonu yoktur, ilk söyleşi den kastımız sudur; unutulmaz unutulması güç olandır. Ben kendimden biliyorum. Ilk zamanlar sadece özel sohbet severdim. O kadar birikmiş içimdekiler demekki. Aslen bekardım, ne birikti bende bilmiyorum. Arkadaş kurbanı oldum o dönem ircsohbet girişi yaparak. He pişmanlığını taşıyor muyum?
Aslında çok şey gördüm, geçirdim. Çok fazla pisman oluşum olmadı. Tek pişman oluşum ederi olmayan insanlara fazla kıymet vermisim ona. Keşke o denli uzun vakit ayırmak yerine slm verip gecseymisim söylediğim elbet oldu. Neyse…
Benim yazacaklarım bitmez… Kalem tükenir, cumlelerim tükenmez… O yüzden özel sohbet kaliteli söyleşi, yazılı söyleşi, sohbet sunucusu vaz gecilmezleridir. örneğin sen ilk söyleşi edişini hatırlıyor musun? Cevabını yorum kısmına bırakabilirsiniz.