Gül chat makalesinde bugün konumuz alışkanlıklarımız. Biliyoruz ki gerçek sohbet hayatımızda bir takım alışkanlıklara sahibiz.
Örnek verelim örneğin; kimi arkadaşımız kitap okumayı huy haline getirmişken, kimisi de kitap okuma vakti kadar zamanını sigara içerek geçirmekte. Her ikiside huy lakin biri iyi huy iken diğeri aksine hem kötü alışkanlık sıhhat bozmasıda yanında cabası. Yetmezmiş şeklinde en düşük bildiğim sigara fiyatı on lira hesap edersek kitap parasını kat kat misli oluyor. Anlayacağınız bu davranış hem cebe dokunuyor, hemde sağlığa.
Elbette biliyorum bu sözlerim bir fayda etmez vaz geçirmeye. Lakin anneler, babalar yada yavrular, daha çok yaşamak için , sigara bırakmak için devlet desteğinden faydalanabilir.
Heralde alışkanlıklar bunlarla bitmiyor. Kimi davranış diye alkole sığınıyor. Kimisi kola içmeyi o kategoriye koyuyor. Tercih meselesi. Lakin ne bir alkol derdinizi hafifletiyor, nede sığındığınız anlık unutturan uyuşturucular fayda ediyor. Reel söyleşi hayatınız da paylaşamadığınız biroldukça şeyi kim bilir gülchat içinde tanıştığınız birileriyle paylaşırsınız.
Gülchat bir söyleşi sitesi lakin şunuda hatırlatmadan geçemeyeceğim. Sohbet sitesi insanlara huy kazandırır, hatta Baskan bağımlısı benzer biçimde bağlarımlı hale gelirsiniz. Lakin uyuşturucu yerine bir Baskan nicki bağımlılığı daha iyidir. : P
Taktım kafaya Baskan aramalarına bütün sitelerimi yerleştireceğim. Hırs meselesi, e madem ben Baskan nicki bağlarımlısı oldum. İnsanlara belki o aramaları yaparken bi nebze yardımcı oluruz. Elbet ki gır gır söyleşi şeklinde anımsatmaya çalışıyorum. : D
Fakat bu gır gır sohbet ifademide sakın ha temizlikde kullanılan gırgır idraklamayında. : )
Konuma devam edeyim ve cümlelerimi nihatmyetine kavuşturayım. Alışkanlıklar sadece gerçek söyleşi ile rağmenızda değil. Sanal sohbet ilede biroldukça huy ediniyorsunuz. Kimileri asılsız söylemeyi gerçekleri saklamayı huy edinirken, kimisi mecbur bırakılıyor asılsız so şekildeşi etmeye. Bu farkı lütfen seçelim ve muamelesini ona bakılırsa değerlendirelim.
Hal böyle olunca daha çok yaşamak için kim bilir sigara bırakmak için gır gır söyleşi ile söylekişi ederek devlet desteğini öğrene bilir ve öğrete bilirsiniz…